Kitűzték az oroszok Ukrajnában a híres, II. világháborús szovjet győzelmi zászlót
A második világháborúból származó szovjet győzelmi zászló egyre többször tűnik fel azokon a helyeken, amelyeket az orosz hadsereg az irányítása alá vont. Az ikonikus lobogónak Oroszországban hatalmas tekintélye van.
A szóban forgó vörös zászlót először 1945. május 9-én, a nácik megadását követően a berlini Reichstag épületére tűzték ki. A szovjet sarló és sarló és kalapács mellett a következő felirat olvasható rajta cirill betűkkel:
„150. puska, 2. osztályú Kutuzov-rend, Idritsa hadosztály, 79. lövészhadtest, 3. lövészhadsereg, 1. fehérorosz front “
Azóta május 9-e széles körben igen fontos ünnepnapnak minősül Oroszországban, a zászló pedig egyet jelent a Szovjetunió világháborús győzelmével, az ország nemzeti kincse. Ez az egyetlen megmaradt zászló, amit direkt azért készült, hogy a szövetségesek sikere esetén a német törvényhozás épületére kerüljön.
Rendszeresen feltűnik állami és hivatalos ünnepségeke, tárolására is szigorú szabályok vonatkoznak: mindenki számára megtekinthetővé kell tenni és garantálni kell a biztonságát.
Több videó is bizonyítja, hogy a Győzelem Lobogója Ukrajnában van. Egy, valószínűleg propagandacélokat szolgáló felvételen jól látszik, hogy az orosz csapatok a megszállás alá került Herszonban emelik magasba, míg az oroszok által támogatott kreminnai szakadárok szerdán közzétett videóin az látható,
amint a katonák egy ukrán kormányzati épületre helyezik ki a zászlót.
Ukrán tisztviselők szerint Kreminna a hét elején az orosz hadsereg és az általuk támogatott szeparatisták ellenőrzése alá került.
Henicseszk városában is kitűzték a lobogót a regionális tanács épületének tetejére. A település Herszon tartományban található és nemrég azzal került be a hírekbe, hogy
a napokban itt állították fel újra Vlagyimir Iljics Lenin egykori szovjet vezető szobrát.
Két európai tisztviselő azt mondta a CNN-nek, hogy az orosz erők “hatalmas nyomás alatt vannak”, hogy bármiféle eredményt tudjanak felmutatni a május 9-i orosz győzelem napján.
Érdemes elolvasniVIDEÓ: Ezt kérték az orosz fogságba esett brit harcosok
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?